bugün günlerden hıdırellez

en son 2 ay önce yazmışım yuh!

2 ayın adı var artık zınk diye geçiyor koştura koştura yaşamak diye bir şey var gerçekten ve bu İstanbul’da daha bir geçerli. Hızlı şehir!

Bu son 2 ayda ben eve baya alıştım(üst kat komşumun sürekli bir şeyler silkelemesi dışında!), bir Balıkesir, Bursa turu yaptık, Zeynep’in bebek mevlitini yaptık, kocam iş değiştirdi, doktor kontrolüm olumlu geçti, ben istifa ettim gibi radikal değişikliklerimiz oldu hayatımızda. Hepsine binlerce şükür! (ne kadar kısa cümlelerle özet geçilebiliyor halbuki ne kadar derin her biri kendi içinde:) )

Şaşırmayı çok isterdim dualar ederken öyle şeyler olsun ki şaşıp kalayım derdim. Öyle de oluyor gerçekten. İnsan aradığını buluyor, istediğini yaşıyor.. Hayal kurmak, istemek, tevekkül etmek, dua etmek bunlar vazgeçilmemesi gereken olgular benim hayatımda.

Bugün hıdırellez. Kocam bana 3 yıldır saksıda gül alıyor sırf hıdırellez için :))

Eskiden annemin evinde iken(ne garip cümle) bahçedeki gül ağaçlarını kullanırdım gece yarısı dileklerimi gömer sabah ezanı sularında kalkıp gömdüğüm yerden alırdım:) aksiyon tavandı tabi ya biri gelirse ya biri görürse ya babam dilekleri okursa! :)) diye diye yıllardır uygularım. burda anca saksıda gül! ama olsun.. heyecan aynı heyecan..Ama dilekler değişiyor bu süreçte.. Dilek kağıdını her yıl başka bir suya atıyorum. Öyle denk geldi. Bu da çok hoşuma gidiyor. Ama kendime bir fotokopi saklayasım geliyor ay neler yazmıştım diye çünkü öyle bir liste oluyor ki hepsini hafızada tutmak mümkün değil tabi 😛 ama büyüsü kaçmasın diye ne fotokopi ne de oynuyorum kağıtla.. çıkardığım topraklı ve nemli hali ile atıyorum gitsin sulara 🙂

Dileği duası olan arkadaşlarımı da ekliyorum ben. Özel isteği olan belirtebilir 🙂

Herkesin duaları kabul olsun..

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir