34+1

İstanbul tip fakültesi(çapa)nde 1.gün ;

Evden karpuz yiyerek el öpme faslı sirasina kadar gayet neşeli dakikalar geçirerek ayrildik.Saat 15:00 de yatis icin çağırmıştı dr.halime hn. Yarim saat geciktik..cikmadan yetiştik doktora..beni bir odaya oturttu sen de kimsin diyenlere o benim hastam diye cevaplar verdi: ) Hemen kanlarimi aldilar alirlarken bebis gelsin kekleri yeriz artik esprileri döndü: ) ben apar topar ayaküstü  bebek kuveze girecek mi, kistimi kim alacak diye sordum hazırlanmış cevapları aldım evet bebek kuveze girecekti yeri ayirtildi dedi..gec gelmemis olsaydiniz hoca sizinle gorusecekti dedi kistini de prof.dr.yavuz salihoglu alacak dedi..son soru esim refakatçi olabilecek miydi Evet! Dedi..herşey hazirlanmisti..9.kata cikardilar bizi riskli gebeler dogum servisi yaziyor girişte..ozel oda istemissiniz dedi hemsire geceligi 50 TL dedi.. Halbuki ozel oda isi aklima bile gelmemişti ki esimle ayni odada rahatca kalabilme luksune erisebildigim için mutluydum. Bu organizeyi de halime hn.yapmis olmaliydi..sagolsun..odamiza geçtik hemşire gelirken alip getirdigimiz (dr.un talebine istinaden) bebegin ciğerlerinin gelismesi icin gereken daha once de yedigim igneden(2gunde ise yarayacak mi ki) yapip cikti.. serkan kanlari almak için indi aşağıya.o arada
Dr.hanim odaya geldi ayaküstü ihtimalleri ve imzalanmasi gerekenleri saydi biraz tadim kacti..yarin konuşuruz diyerek gitti..
5 kisiden kan alinmasi gerekiyordu saat 16:30 du ve saat 20 ye kadar kan istiyorlardı.. Serkan heryere haber saldı ve elhamdülillah kisa sürede halloldu..kan veren her arkadaştan Allah razi olsun.. ben bu surecte nurayla odamızda oturdum bol bol sohbet ettik..
Iyi ki var dedigim hatirnaz,fedakar bir suru arkadasimla görüştüm yazistim bugün..serkaninkileri ben sayamiyorum bile..kan vermek icin dilaver iki arkadasini alip getirmiş, hasan abi kendisi kan vermiş, birini komşu adem abinin vakif araciligiyla attigi sms ten duyarak gelmis, digeri serkanin is arkadasinin kardeşi..5kisi tamamlanmis oldu..
Nuray, Dilaver, Derya, Hasan abi, Berna, Kezban, ied, idil, ibrahim, Mumine, Busra, ismi, Emine, Mercan, adini bilmedigim insanlar herkese cok teşekkürler Allah razi olsun..
Bu sureci kolaylikla ve en az

hasarla

atlatmak nasip olur inşallah.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir